Elburg is de lachende derde geworden in de eindstrijd om promotie naar de Overgangsklasse. Elburg maakte zaterdag korte metten met concurrent Noordenveld en Wit Blauw verloor toch wel enigszins verrassend haar wedstrijd tegen Telstar uit Hoevelaken. Elburg is door deze winst als tweede geëindigd, een plaats die ook recht geeft op promotie.
Met drie teams op 17 punten zou het een spannende korfbalmiddag worden op het zonovergoten Burg. Bode sportpark. Vorige week had Elburg een complete offday tegen Wit Blauw en verloor terecht. Tegen Noordenveld was de ploeg gebrand op een goed resultaat want alleen winst gaf zicht op promotie.
Elburg zat vanaf het begin goed in de wedstrijd en sloeg direct in het eerste kwartier al een gaatje (5-0) door doelpunten van Simon de Haan en Kees Magre. Laatstgenoemde zou overigens de smaakmaker van de middag worden. Het was duidelijk dat coach Remco Jacobs het team op tijd scherp had gekregen na de tegenvaller een week geleden. De aanvallers schoten met scherp en de rebound onder de korf was weer ouderwets sterk.
De ruststand werd bereikt op 14-9. Belangrijk was dat de dip na rust uit bleef. Elburg speelde sterk en benutte de kansen optimaal. Op de stand 20-12, een kwartier voor tijd, was de wedstrijd gespeeld maar de doelpunten bleven vallen. Elburg won verdiend met 26-18 en dat mag best een monsterscore worden genoemd. Kees Magre schreef geschiedenis door twaalf keer raak te schieten, een clubrecord in de historie van KV Elburg.
Na de wedstrijd duurde het nog vijf minuten voordat het verlossende telefoontje uit Hoevelaken kwam. Wit Blauw had tegen Telstar de winst niet kunnen pakken zodat Elburg volgend seizoen nog een trapje hoger mag spelen. Voor het eerst in haar bestaan speelt KV Elburg Overgangsklasse. Een prima resultaat en een felicitatie waard!
Elburg 3 behaalde zaterdag ook het kampioenschap. Voor alle teams zit de competitie er nu op. De afsluiting van het seizoen vindt plaats op zaterdag 26 juni.
